THURSDAY 9/4
anna bannana's-Anson Wright & Friends, 8 pm, free
Ash St. -Portland Organic Wrestling
* Berbati's Pan-The Gossip, Anna Oxygen, Sophe Lux, Wallpaper, 9:30 pm, $8
Biddy McGraw's-Little Joe
Billy Reed's-Boogie Cat Jam w/Norman Sylvester
Bitter End-Buds Of May, 9 pm
Blue Monk-The Joey Porter Trio, 9:30 pm, $5
Buffalo Gap-Stephen Ashbrook, 8 pm
Candlelight-Black Notes, free
Conan's-Railer, 9 pm
* Crystal-Blackalicious, Mystic, Onry Ozzborne, Boom Bap Project feat. DJ Scene, Siren's Echo, Potluck, DJ WIcked, 7:30 pm, $20
* Dante's-Thor, The Mentors, Lost Empire, YOB, Stovokor
Duff's Garage-Robert Rude Band, 9 pm
DV8-Punch The Munchkin
* Fez-Pulseprogramming, Algorithm, Daniel Givens, Kenneth James, Nudge, E*Rock, 9 pm, $8
Goodfoot-Triclops
Greek Cusina-Aguamiel, 10 pm
Green Room-Rocks Off w/Brian Berg, 8 pm
Hoppers-Blues Jam w/Jeff Barnes
Jimmy Mak's-St James Woods Nonet, Ez Weiss Blues Connotation, 8 pm, $8
Jimmy's-The Fabulous Badcats, free
Kennedy School-Square dance w/Foghorn Stringband
Ladd's-Open Mic Thursday w/Jessica Stiles, 8 pm, free
Laurelthirst-James Low, 6 pm; Crosseyed Rosie
Longhorn-Jim Mesi
* Michigan & Shaver-Skeleton Coast CD Release, The Snuggleups, Robots in Disguise, 7:30 pm sharp, free
Mississippi-Saturnalia Trio, 7:30 pm
Mock Crest-Donna Jose's Open Mic Jam, 9 pm
Mt Tabor-Bilard, Hydrozeen
* Nocturnal-The Quails, King Cobra, Black Peppercorns
Oak Grove-Open Mic w/Jug O'Tang
Occasions Ballroom-Paul Delay Trio, Janice Scroggins
Produce Row-Lynn Conover, Claire Bard, Sky Pixton, Heather Straube
* Red Sea-Reparations Thursdays w/DJ Chill, 9 pm, $5
Roseland-Wayne Kramer, Feverpitch, Little Sue, Go By Train, guests, 9 pm, $8
Shaffer Fine Art Gallery-Aaron Meyer, 6 pm, free
Tillicum-Lloyd Jones, 9:30 pm
Tin Shed-Pete Krebs Swing Trio
* Tonic-Glance Failed, Fiery Cubist, Cougar, $5
Twilight Cafe-Patchcan Walloper, Obeyscooplaw, Freelance Terrorists, free
Vine Leaves-Tom Grant
White Eagle-Watsonville Patio, $3
Wine Down-Alexander Green, 7:30 pm
* XV-Cry In Your Beer w/JR Pella, Matthew Miller, Allen Hunter, Sean Croghan, Ritah Parrish, 9:30 pm, free
FRIDAY 9/5
Alberta St Pub-Elizabob, 7 pm; Beglan's Irish jam, 9 pm
Arnada-Drastic Measures
Ash St. -On the Speakers, Dear John Letters, Man of the Year, Blue Skies for Balck Hearts, Durango Park, 8 pm
Berbati's Pan-Maktub, Cleveland Steamers, QuiVaH, MG! The Visionary, 9:30 pm, $8
Biddy McGraw's-Jackstraw
Billy Reed's-SKA Avengers, 8:30 pm
Bitter End-Freewillinsoul, 6 pm, free; Ponticello, 9 pm
Blue Monk-Martine Zar Zar, 9:30 pm, $5
Borders-Beaverton-Lew Jones, 7 pm, free, All Ages
Bridgeport-Viva Voce, Luke Janela, High Violets, Pasha, Noir City (Heritage Rm); Django's Cadillac, Hot Club Sandwich, Gypsy Cab, Left Coast String Trio, Ashleigh Flynn Buffalo Gap-X Angels, 9 pm
Bush Garden-DJ Collin Sick, Elevaty, Black Out Radio
Candlelight-Hip Replacements, free
Cobalt-The Vibrators, The Buttfrenchers, 800 Octane, The Hazmats, Junior Private Detective, 9 pm
Conan's-British Steel, 9 pm
Corner Saloon-Johnny Ripoff Band
Crystal-SD6, Glis, Delerium, Conjure One, 9 pm, $20
Dante's-Captured! By Robots, Megababe, Abby Travis, The Punk Group, Natrons, 7 pm, $8
DV8-Fat Love, Evil Egg, Miracle Enemy
Fez-Dan Balmer & Go by Train, Jenna Mammina, Jimmy Bennington, Matt Wayne Band, Jacob Elliot
Gemini-Jacktown
Gotham-Hush Night, 7 pm, $3
Green Room-Jim Doyle Band
* Holocene-CNS Engineering, Strategy, Solenoid, Catch 22, Brian Foote (Nudge), $8
Hoppers-Jimi & Blues Mister, Myrtel Brown
Jax-Deelite, 6pm
Jimmy Mak's-Voodoo Organist, Vagabond Opera, Kitche Syncopators, Marki Growden, Ghost Town Drive, 9 pm, $8
Jimmy's-The Delta Dogs, free
Kelly's Olympian-Green Circles, (the concubot), Sugar Free, Bronwyn, John Ford, 9 pm
Ladd's-First Friday Showcase, 9 pm, free
Laurelthirst-Prairie Dogs, 6 pm; Baby Gramps, $3
Liberty Hall-Irish Ceili Dance, 7:30 pm, $7, All Ages
Medicine Hat-Shakabuku
* Meow Meow-Illaj, The Tactics, Les Criminels, Third Man Out, 8 pm, $8, All Ages
Mississippi-Dave Malany, 10 pm
Mock Crest-Aric Riley CD Release, 9 pm
Mt Tabor-Satelite Kings
Nocturnal-Desert City Soundtrack, Crosstide, 2 Bucks Short, Kaddisfly, 5south, 8 pm, $8, All Ages
Occasions Ballroom-Papa Salty
Paris-Torture Cookies, Mahayla, Pris, Cootie Platoon, Plain Jayne, All Ages
Porky's-The Shit, free
Portland Art Museum-Robin & Linda Williams
* Portland Spirit-Storm & The Balls, 10:45 pm boarding
Produce Row-Shed Inc.
* Red & Black-Reclinerland, Super XX Man, Quintin Nadig
River Roadhouse-Life On Mars
Roc's Bar & Grill-Slim Happy Jack
Rogue-Ellen Whyte and Friends
Roseland-Tiny Kings, Bunco Kelly, Dusthorses, Palatine Hill, The Mediam (Grill); Israel Vibration, I&I O.B. Addy, Stephanie Schneiderman, Nicole Campbell Band (Theater)
Stumptown Downtown-Richmond Fontaine, Pete Krebs, Foghorn Stringband, Danny Barnes, Miss Michael Jodell, $8
Longhorn-Jim Mesi
Three Friends Coffeehouse-Alexa Wiley, 7 pm, free, All Ages
Tillicum-Kinzel & Hyde, 9:30 pm
Tonic-New York Rifles, Cocaine Unicorn, Silver Surfer, System and Station, Minmae
Touchstone-Allyn Roberts, 7 pm, free
* Twilight Cafe-Mea Culpa, The Authorities, White Trash Debutantes, free
Vine Leaves-Marilyn Keller
Wallbangers-Dueling Pianos, 8 pm
White Eagle-Little Joe, Little Sue Band, 9 pm, $6
SATURDAY 9/6
Aladdin-Rod Piazza and the Mighty Flyers, $16.50-18
Arnada-Alan, Ground Score, Noir City
Ash St. -Dead Moon, Fist City, Clampitt, Gaddis & Buck, The Volumes, 9 pm
* Berbati's Pan-Swords Project, Dalek, Audio Learning Center, Heavy Johnson Trio, Dolorean, Mu Meson, 9:30 pm, $8
Beulahland-Breakfast w/Andrea; The Forth, Wadsworth
Biddy McGraw's-Miss Michael Jodell
Billy Reed's-Blues Soul Lady w/The Ellen Whyte Band
Bitter End-Higher Ground, 9 pm
Blue Monk-Victoria Corrigan w/Donny Osbourne
Bridgeport-Brandi Carlile, Jess Harris, Scott Fisher Project, A.C. Cotton, Johnathan Rice (Heritage Rm); Morgan Grace, Anne Weiss, Cross Eyed Rosie, Anna Coogan, Tourbillon (Acoustic Rm), 9 pm
Buffalo Gap-X Angels, 9 pm
* Bush Garden-DJ Collin SIck, The Stores, Ma Ford, 10 pm
Candlelight-The Yanks, free
Charlie White-Dan Crothers, 6 pm
Cobalt-Zeke, Camarosmith, Angry Amputees, Flamethrower, Manfall, 9 pm
Corner Saloon-Johnny Ripoff Band
Crystal-Pedro the Lion, $12; Wadsworth, DJ Gregarious
Dante's-UHF, I Can Lick Any SOB, Carla Bozulich & Nels Cline, Freddy Trujillo, Wyatt Herb, 7 pm, $8
Delta-Idiot Love, 10 pm, free
DV8-Odds Against Tomorrow, Burning In Water, No Red Flag, Western Aerial
* Jackpot Records-Carla Bozulich, 3 pm, free, All Ages
Fez-Solovox, Tea for Julie, Menomena, Woke Up Falling, Blitzen Tracker, 9 pm
Gemini-Curtis Salgado
Goodfoot-Gnappy, Dr. Theopolis
Green Room-Stilltenders
Holocene-Gravity and Henry, Wow and Flutter, Wet Confetti, Dearest, Crown, $8
Hoppers-Linda Hornbuckle Band
Jimmy Mak's-Black Angel, Flatland, Rm. 101, Sophe Lux, We're From Japan, 9 pm, $8
Jimmy's-The New Iberians, free
Kelly's Olympian-Moonshine Hangover, White Trash Debutantes, Let it Ride, The Jolenes, Jackie, 9 pm, $8
Laurelthirst-Plumb Bob, 6 pm
Meow Meow-Ever We Fall, Phonocreep, Spun, Enter the Race, 8 pm, $7, All Ages
Mississippi-Caravan Daughters, 6 pm; Flying Bokhara Orkestra, 8 pm
Mock Crest-Rich Man's Burden, 9 pm
Mt Tabor-Seven Year Tango
Nocturnal-Ross & the Hellpets, Nordic, Eux Autres, Western, The Carolines, 8 pm, $8, All Ages
Oak Grove-August West
Occasions Ballroom-Lloyd Jones Struggle
Ohm-Bella Fayes, Visqueen, Grand Song Caravan, Amelia, Two Loons for Tea, $8
* Pacific Switchboard-"Where Are You?" w/Mathematics, more, 8 pm, $5, All Ages
Paris-Super8 Cum Shot, Stay at Home Bomb, Stereo Crush, Very Foundation, Oliver, All Ages
Porky's-Twice Baked, free
Produce Row-Anandi
River Roadhouse-Life On Mars
Roc's Bar & Grill-Hydrozeen, Rookery, 9 pm
Rogue-Darby O'Gill
Roseland-Floater, Eric McFadden, Storm & the Balls, Deflower (Theater); Nine Volt Mile, Assisted LIving, Grooveyard, My Regrets, Queen Bee Jackson (Grill), 8 pm
Sapphire-Echo Jazz Collective, 8 pm
* Solid State-Defiance, Deathcharge, Mindless Rebellion
stumptown-Easy Action, 25 Suaves, Before Picture, Bastinado, Honeysuckle Serontina
Tillicum-Kinzel & Hyde, 9:30 pm
* Tonic-Tracker, Holy Sons, the Graves, Norfolk & Western, Transmissionary Six, Peace Harbor
Touchstone-Simon, 7 pm, free
Twilight Cafe-Midriffs, Go Downs, Courtesy Clerks, free
Vine Leaves-Cheryl Alex Duo
White Eagle-Sidestar, Trash Art, 10 Foot Radius, $6
SUNDAY 9/7
Aladdin-Superjoint Ritual, Full Blown Chaos, 36 Crazy Fists
Ash St. -Sleep, DJs Papercuts & Sneakers, 9 pm, $5
Babalu-Border Patrol, 7:30 pm
Buffalo Gap-Retta & the Smart Fellas, 6 pm
Bush Garden-Kaitlyn ni Donovan, Sons and Lovers, Richard Meltzer, 10 pm, free
Candlelight-Andy Stokes Band, free
Crystal-Strung Out, 18 Visions, A Static Lullaby, The Kinison, 7 pm, $12, All Ages
Dante's-Phaser, Mellowdrone, Voyager One, 7 pm, $8; Sinferno Cabaret, 10 pm, $6
DV8-Helios Creed, Diesto
Hoppers-The Yanks
Hutch-Terry Robb
Les Schwab Amphitheater-The Doobie Brothers
Longhorn-Kid Lopez feat. Bill Rhodes
Grand Lodge-Tea Dance w/Chuck Karsun Orchestra
* Meow Meow-The Chase, Pom Pom Meltdown, In Thar
Mississippi-Myshkin
Mock Crest-Joshua Williams, 8 pm
Moon & Sixpence-Foghorn, 8 pm
O'Conners-The Tone Sharks, 5 pm, $3
Paris-Mouthwash Enema, All Ages
Rabbit Hole-Subterranean Beat Revival, 9 pm
River Roadhouse-Sinners Club Open Jam, 8:30 pm
Solid State-Elevator Division, All Ages
* Twilight Cafe-Manda and the Marbles, Ms. 45, Cootie Platoon, free
Vine Leaves-Ron Steen Jazz Jam
White Eagle-Circus Hybrid, 7 pm, $3
MONDAY 9/8
Ash St. -Open Mic, 10 pm
Biddy McGraw's-Alexander Green
Burlingame Acoustic-Tye North, David Tiller & Enion Pelta, 6 pm, free, All Ages
Candlelight-DK Stewart, free
Dante's-Storytellers, 6 pm; Karaoke From Hell
Gemini-Morrison Bridge Music Jam
Green Room-Open Mic w/Mississippi Mud, 8 pm
Mississippi-Open Mic w/Lowell
Mock Crest-Aric Riley, 8 pm
Mt Tabor-Reggae Jam w/Free Found, Uprite Dub Orchestra
Produce Row-Ron Steen Jazz Jam
Roseland-Social Distortion, The Hangmen, 7:30 pm, $25
Tonic-DJ Matt Bastard
White Eagle-Little Sue & Lynn Conover
TUESDAY 9/9
* Aladdin-Hanson (acoustic), $20, All Ages
Alberta St Pub-Irish Dance Lesson, 7:30 pm; Irish Jam
anna bannana's-Tree Age, guests, 8 pm
Ash St. -Thorn City Improv
Babalu-Blues/Funk Open Mic, 9 pm; House Of Refuge
Biddy McGraw's-Dylan Vance
Bitter End-Ed Monohan Variety Hour, 8 pm, free
Blue Monk-Ramsey's Groove Trio
Buffalo Gap-True Music Tues, 7 pm
Candlelight-Linda Hornbuckle, free
Dante's-Richmond Fontaine, Carolyn Mark, The Towne Dandies, 9 pm, $8
Green Room-Stephen Ashbrook, 9:30 pm
Hoppers-Terry Robb Acoustic Band
* Jackpot Records-Quasi CD Release!, 6 pm, free, All Ages
Mississippi-The Sham, 7 pm
Mock Crest-Johnnie Ward, 8 pm
* Mt Tabor-hiphop/dub & soul
Ohm-Dahlia, Ben & Ravi, $5
Produce Row-Bluegrass Jam, 9 pm, free
Sewickly's-Lyle Ford's Singer/Songwriter Show-Off, 6:30 pm
Steinhaus-Alexander Green, 7:30
Tillicum-Norman Sylvester, 9:30 pm
Tonic-Maratang, Precursor
WEDNESDAY 9/10
Alberta St Pub-Zydeco Dance, 7:15 pm
Ash St. -I Can Lick Any SOB, Devil's Own, Hillstomp
Biddy McGraw's-Eliza Bob
Billy Ray's-Juana Camilleii, Bob Shoemaker, free
Bitter End-Olivia Warfield, 9 pm, $1
Blue Monk-Naomi La Violette
Candlelight-Ocean 503, free
Crystal-No Use For A Name, None More Black, Irish Car Bomb, 800 Octane, 7:30 pm, $12-14, All Ages
Dante's-Storm & the Balls, 10 pm, $5
* Grand Central Bowl-Diamond Tuck and the Privates, DJ Maximillion, 9 pm , $5 boys, $4 girls, All Ages
Green Room-Burn Three
* Holocene-Ugly Duckling, Libretto, $8-10
Hoppers-Robbie Laws & Albert Reda Band
Jimmy's-The Sinner's Club, free
Laurelthirst-Pete Krebs, 9:30 pm, free
Longhorn-Hudson Rockets, Jim Miller
Medicine Hat-The Drum: Salsa In The Hood, $5
Mississippi-Crystin Byrd
Mock Crest-Mike Danner, 8 pm
Mt Tabor-Lyle Ford's Singer/Songwriter Show-Off, 6:30 pm; Funk w/Seven Year Tango
* Ohm-Luv Jonz, 8 pm, $7
Produce Row-June Bunton's Open Mic, 9 pm, free
* Rose Garden-Cher, Tommy Drake, 7:30 pm
Sapphire-Matt Schiff Jazz Trio, 8 pm
Sweet Home-Lumarijah, 9 pm, free
Tillicum-Jim Mesi, 9:30 pm
* Tonic-Court and Spark, Willie Vlautin
Twilight Cafe-Red Alert, The Havoc, All Out, free
Vine Leaves-John Stowell
White Eagle-Lea Krueger Band, $3
DJ LISTINGS
THURSDAY 9/4
1201-Storm: Drum & Bass
715-DJ Geo's Esoterica, 10 pm, free
Arnada-No Mercy HipHop Night, 9 pm
Babalu-tango
Bar 71-DJ Madd 1
Basta's-Il Terrazzo: Balearic Beats
Beulahland-LoFi DJs
* Billy Ray's-Show Us Your Hits starring DJ Aaron Miles
Brickstones-Easy Moods w/DJ O.G. One, 8 pm, $5
Amazon-DJ Frankie J
Club Rock-Booty Shakin' w/DJ Shawn
* Cobalt-Skervy: Queer to the Bone, DJs Puppet, Zanne
Cool School Cafe-Open Turntables, All Ages
Delta-Hang The DJ, free
East-DJ Nocturne, 9 pm
* Holocene-Elliot, Flutterby, Bonehead
Hot Shots-DJ Puma, DJ Gigahurtz, guests
* Kelly's Olympian-Collin Sic
Klub Z-Hiphop Night, $5, All Ages
Lotus-DJ Groove
Madame Butterfly-Splendid: DJ saltfeend, 9 pm, free
Metropolis-DJ Half Pint
Quest-DJ Mafia, DJ Richard J
Red Cap Garage-DJ Dougalicious' Europop, Hi-NRG
Ringlers Annex-DJ Captain Tiara
Roc's Dollhouse-Big Beat House
Sapphire-Downbeat DJs Mastermind, 8 pm
Saucebox-Valmont w/DJ Martinibomb
Suzie Wong's-Sweet and Sour w/DJ Duckie, Subject Audio
Suki's Groove-DJ Nosaj, 9 pm, $3-5
Tiger Bar-Sick Bay Clinic w/Dominoes
Viscount-B Side , 10 pm, $5
FRIDAY 9/5
Babalu-Salsa-Merengue w/DJ Alejandro "Maduro", 9:30 pm
Bar 71-DJ Groove
Beulahland-Reggae w/DJ Johnny Bomb
Booty Vintage-Dantronix
Brasilia-DJ Weegee
Club Rock-Shake It Latino Style w/DJ Armondo
Cool School Cafe-Breakbeat/Hardhouse, All Ages
* East-Izm
* Goodfoot-DJ Magneto w/DJs Day & Wicked
Greek Cusina-DJ Sugar, DJ Marquim
Hot Shots-DJ Phreak
Klub Z-1984, $8, All Ages
La Bella Napoli-RoBo a GoGo w/ IJJI, Radium Z, Rx
Lotus-DJ Madd 1, DJ Richard J
Matador-DJs TrixieDoll & Destructo, free
Metropolis-DJs Half Pint, Jeremy
Momo's-Fremont Slim & DMP
* Ohm-Sir Round's Sound, DJ Rob Paine, DJ E3, Dr. Israel, Alter Echo & DJ Wicked, DJ S-Dub, 9:30 pm, $8
Quest- DJ Mafia
Ringler's Pub-DJ Ferris, 10 pm, free
Roc's Dollhouse-All Night Mix DJ
Rococo's-Rock DJ
Salotto-MasterMinds
Suzie Wong's-Summer Luvin w/DJ Troopersea, aire free
Suki's Groove-DJ Nosaj, 9 pm, $3-5
Tube-Phonic Evolution w/DJs Bobby Bossa & Elliott
SATURDAY 9/6
1201-Fresh w/Fremont Slim & DMP
Babalu-Salsa-Merengue w/DJ Aquiles "Pachanga", 9 pm
Bar 71-DJ Groove
Basement-Climate Control w/Fred, 5 pm, free
Amazon-DJ Juggarnauts
Club Rock-Shake It Latino Style w/DJ Armondo
Cool School Cafe-Substance: DnB, Breaks, All Ages
East-DJ Carter J
Hot Shots-DJ Phreak/Breakdancing Contest
Klub Z-Circuit Night, midnight, $8, All Ages
Lotus-DJ Madd 1, DJ Richard J
Martini-DJ Discotek
Matador-DJ Nocturne, free
Metropolis-DJs Half Pint, Jeremy
* Momo's-DJ Wicked w/DJs Day & Magneto, 10 pm, free
Red Cap Garage-DJ Dougalicious' Europop, Hi-NRG
Red Sea-DJ Uni-T
Ringler's Pub-DJ Miranda, 9 pm, free
Salotto-DJ Saltfeend
Saucebox-Aluumé w/Mr. Mu Mu
Suzie Wong's-Soul Explosion w/Dan Blaker, Agent 00 Soul
Suki's Groove-DJ Nosaj, 9 pm, $3-5
Tube-Jay Bozich aka King Fader, 10 pm
Vivid-Bobby Bossa
SUNDAY 9/7
Cal-Sport-Mattress
Club Rock-Shake It Latino Style w/DJ Armondo
East-Queer Lounge:DJ Sincere, guests
Hot Shots-Firedancing & Go Go Dancers
Klub Z-Neuroses, $5, All Ages
Lotus-Disco Night w/DJ Mafia & DJ Joey
* Madame Butterfly-DJ Kenoy
Momo's-S.I.N. a Flix w/DJ G-Wiz
Nocturnal-Swing Dance w/DJs Kevin Schaper & Corey Blodgett, 7 pm, $6, All Ages; Reel DJ Murphy, 8 pm, free
Ohm-CRUSH jungle/dnb
Quest-DJ Madd 1
Red Cap Garage-DJ Frankie J
Red Sea-DJ Reckless & DJ Juggernaut
* Saucebox-Dirty w/Mr. Mumu, brokenwindow, Suppoz, $3
Suzie Wong's-DJ Matt Bastard
Tiger Bar-King Fader
Tonic-Neo Soul
Tony's Tavern-DJ Marantic:No Theme Theme Night
MONDAY 9/8
DV8-Punk Records w/Jerry
East-DJ Dantronix
* Kelly's Olympian-Autophonic Vaudeville w/DJ N/A
Matador-DJ Moisti, free
Momo's-BlackJackin' Beats
* Tiger Bar-TOXIC: Witches in Ditches w/Circe, Taurus, ET, free
Twilight Cafe-Mark Moneychanger, free
TUESDAY 9/9
East-Missnomer
Fuel Industries-Electric: Sexy Robot Music/Electro
* Holocene-Death By Disco w/DJ Teenage, free
Kelly's Olympian-DJ Snackmaster, My Friend Andy
Madame Butterfly-Alden, BC
Medicine Hat-Abstraktion, $3, free before 9 pm
Momo's-K-Tel 2's Day
Ringlers Annex-DJ Gabriel Barron
* Salotto-DJ DPM & Fremont Slim
Saucebox-Othertempo w/DJ Elliott
Suzie Wong's-Just Alicia
WEDNESDAY 9/10
1201-Soul w/DJs Fremont Slim, DMP
715-Reggae w/DJ X-ACTO, guests, 10 pm, free
Bar 71-DJ Ty
* Bush Garden-Turntable Malarkey
Cal-Sport-DJ Mellows
Cheers-Limi Wednesdays, free
Club Rock-Booty Shakin' w/DJ Shawn
Cool School Cafe-Solid: House/techno, All Ages
Devil's Point-Le Freakshow starring DJ Sleazy Disco
East-East Brookland
Fez-Culture Shock w/DJs Wicked & Evil One, 10 pm, $2
Greek Cusina-DJ Marquim, DJ Phreak
Hot Shots-DJ Chill
Lotus-DJ Madd 1
* Madame Butterfly-DJ Karim & TK, 8 pm
Matador-DJ Moisti, free
Momo's-Lush Loungin' w/ DJ Lil' C
* Nocturnal-Tango, 7:30 pm, $5, all ages; Craft Nite w/DJ Safi, 7 pm, free
Ringlers Annex-DJ Jason Bolt
Roc's Dollhouse-Techno Crazed
Saucebox-DJ Drew Groove
* Shanghai Tunnel-DJ Mister B
Temple-Techno Tango, $5